Multihaly

Čo potrebujete vedieť

 • Tepelné straty sú popri vlhkosti najväčším nepriateľom obytných budov. Najmä v prípade energeticky úsporných domov a domov, ktoré spĺňajú kritériá pasívnej výstavby, je primeraná tepelná izolácia nevyhnutná. Dôležité je nielen presné vykonanie izolačných prác, ale aj výber správneho systému. Technológia, ktorá v posledných rokoch získala na význame, je striekaná izolácia s použitím polyuretánovej peny.

 • Polyuretán, známy ako PUR pena, je prvotriedny polymér získaný kombináciou polyolu s izokyanátom. Polyuretánová pena sa vyrába priamo na stavbe vďaka použitiu špeciálnych aplikačných strojov. Vďaka variabilným parametrom sú polyuretánové systémy dostupné v mnohých verziách, čo z PUR peny robí univerzálny tepelnoizolačný materiál pre všetky povrchy.

 • Polyuretánové peny dostupné na trhu možno rozdeliť na peny s otvorenými a uzavretými bunkami. Pena s otvorenými bunkami sa vyznačuje vysokým tepelným výkonom a má štruktúru ľahkej, paropriepustnej huby. Funguje ako alternatíva minerálnej vlny, pričom je navyše pružná, čo z nej robí vynikajúci materiál na izoláciu konštrukcií a materiálov, ktoré môžu časom meniť tvar - napr. dreva.

 • Polyuretánové peny s uzavretými bunkami sa zasa odporúčajú ako izolačný materiál na miesta obzvlášť vystavené vlhkosti, pretože ponúkajú vysokú odolnosť voči vode. Majú štruktúru mikroskopických, uzavretých bublín, čo jej zabezpečuje podobné vlastnosti ako polystyrénu XPS. Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným parametrom v kombinácii s ľahkosťou materiálu je PUR pena s uzavretými bunkami ideálna na vonkajšiu tepelnú izoláciu.

 • Teraz, keď sme sa oboznámili s polyuretánovou penou a jej aplikáciami, stojí za to diskutovať o najdôležitejších výhodách výberu tohto izolačného systému. Je ich viac ako 5, ale nasledujúce si určite zaslúžia osobitnú pozornosť.

 • Vynikajúca odolnosť proti vlhkosti

  Minerálna vlna aj polyuretánová pena sú materiály s vysokou paropriepustnosťou. Výhoda PUR peny oproti vlne však vyplýva z toho, že neabsorbuje vodu, takže je oveľa odolnejšia voči vlhkosti. Z tohto dôvodu polyuretánový systém vytvára nepriaznivé prostredie pre všetky druhy húb, plesní a iných mikroorganizmov, ktoré ovplyvňujú kvalitu tepelnej izolácie, stav stavebných materiálov, ako aj naše zdravie a komfort života.

  Vynikajúca odolnosť proti vlhkosti
 • Veľmi vysoký stupeň priľnavosti

  Účinnosť polyuretánovej peny vyplýva aj z toho, že ju môžete použiť na izoláciu prakticky akéhokoľvek povrchu. Betón, drevo, kov, plech, polystyrén - polyuretánová pena dokonale priľne ku každému z týchto materiálov. Vďaka svojim vlastnostiam je najúčinnejším tepelnoizolačným systémom pre podkrovia a podkrovné svahy. Tesne a dôkladne preniká do všetkých zákutí - aj tam, kde nie je možné správne aplikovať polystyrén alebo vlnu.

  Veľmi vysoký stupeň priľnavosti
 • Rýchlosť aplikácie

  Výber polyuretánového systému namiesto tradičných izolačných materiálov tiež šetrí veľa času. Napríklad kvalifikovaný tím pracovníkov dokáže zatepliť strechu s rozlohou 1000 m2 za jeden deň.

  Rýchlosť aplikácie
 • Úspora priestoru

  Vďaka štruktúre PUR peny ako tepelného izolantu stačí na zabezpečenie vhodných tepelných parametrov v porovnaní s inými materiálmi oveľa tenšia vrstva. Túto výhodu ocenia majitelia podkroví, kde je jedným zo základných problémov obmedzený úžitkový priestor.

  Úspora priestoru
 • Ďalšie výhody polyuretánovej peny

  Zatiaľ čo tepelná vodivosť vlny je 0,044 - 0,034 a polystyrénu mierne pod 0,040, v prípade PUR peny môže byť až 0,022. To znamená, že polyuretán je najúčinnejší tepelný izolant spomedzi všetkých systémov dostupných na trhu. Tepelná izolácia s použitím polyuretánu je úplne bezpečná pre ľudí a zvieratá, ako aj pre prírodné prostredie. PUR pena nespôsobuje alergické reakcie a nezvyšuje prašnosť. Zároveň vytvára neatraktívne prostredie pre hmyz, hlodavce či iných škodcov a jej životnosť sa odhaduje až na 50 rokov.

  Ďalšie výhody polyuretánovej peny

Realizujeme

Kontaktujte nás

  Základné informácie
  Priložte súbor alebo fotografiu

  We Build Building and Great Homes.

  We successfully cope with tasks of varying complexity, provide long-term guarantees and regularly master new technologies.

  Get in touch

  (+380) 50 318 47 07

  65 Allerton Street 901 N Pitt Str, Suite 170, VA 22314, USA

  Facebook YouTube